NP100P06PDG-E1-AY
Partnumber:
NP100P06PDG-E1-AY
Manufacturer:
RENESAS/NEC
Availability:
100000 in stock
Package
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 60V, 0.0078ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB, LEAD FREE, MP-25ZP, TO-263, 3 PIN