PCR1K680MCL1GS
Partnumber:
PCR1K680MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon Corporation
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 4141, CHIP, ROHS COMPLIANT