RT424024
Partnumber:
RT424024
Manufacturer:
TE Connectivity
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
SKU:
RT424024
Package
POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.017A (COIL), 24VDC (COIL), 400mW (COIL), 8A (CONTACT), 30VDC (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT