RT8008-33GB
Partnumber:
RT8008-33GB
Manufacturer:
Richtek Technology Corporation
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
10000 in stock
Package
Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 0.6A 5-Pin SOT-23