Partnumber: SBR40U100CT
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
products.category: Diode Dynamics
Availability: 334 in stock
SKU: SBR40U100CT
decrease increase
Package DIODE SUPER BARRIER RECTIFIER 100V 40A AUTOMOTIVE 3-PIN(3+TAB) TO-220AB TUBE