STP55NE06L
Partnumber:
STP55NE06L
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
411 in stock
SKU:
STP55NE06L
Package
Trans MOSFET N-CH 60V 55A 3-Pin(3+Tab) TO-220