STPS40L45CT
Partnumber:
STPS40L45CT
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
IC CHIPS
Availability:
679 in stock
SKU:
STPS40L45CT
Package
45 V, 40 A dual Low Drop Power Schottky Rectifier