STV270N4F3
Partnumber:
STV270N4F3
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
IC CHIPS
Availability:
100000 in stock
SKU:
STV270N4F3
Package
N-channel 40 V, 1.25 mOhm typ., 270 A STripFET F3 Power MOSFET in PowerSO-10 package