T493D107K016AH6410
Partnumber:
T493D107K016AH6410
Manufacturer:
KEMET Corporation
Availability:
10000 in stock
Package
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917, CHIP