T540B476M006AH6510
Partnumber:
T540B476M006AH6510
Manufacturer:
KEMET CORPORATION
products.category:
C/R/E
Availability:
100000 in stock
Package
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411, CHIP