TAJC476K016RNJ
Partnumber:
TAJC476K016RNJ
Manufacturer:
AVX
Availability:
10000 in stock
Package
Cap Tant Solid 47uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 0.5 Ohm 125°C T/R