TPCL106M010R4000
Partnumber:
TPCL106M010R4000
Manufacturer:
AVX Corporation
products.category:
C/R/E
Availability:
10000 in stock
Package
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT