UHV1C152MPD
Partnumber:
UHV1C152MPD
Manufacturer:
Nichicon Corporation
products.category:
C/R/E
Availability:
10000 in stock
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT