UPJ0J102MPD
Partnumber:
UPJ0J102MPD
Manufacturer:
Nichicon Corporation
products.category:
C/R/E
Availability:
1136 in stock
SKU:
UPJ0J102MPD
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT