UUD1E100MCL1GS
Partnumber:
UUD1E100MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon Corporation
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1717, CHIP, ROHS COMPLIANT