UVR1V472MHD
Partnumber:
UVR1V472MHD
Manufacturer:
Nichicon Corporation
products.category:
C/R/E
Availability:
1005 in stock
SKU:
UVR1V472MHD
Package
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT