W11NK100Z
Partnumber:
W11NK100Z
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
N-channel 1000 V, 1.10 Ohm typ. 8.3 A SuperMESH Power MOSFET in a TO-247 package